آخرین اخبار استان ها

دادستان گناوه، دستور رفع فوری معضل فاضلاب گناوه و سایت پسماند را صادر کرد

دادستان گناوه، دستور رفع فوری معضل فاضلاب گناوه و سایت پسماند را صادر کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، کامبیز عبدالهی؛ رئیس محیط زیست گناوه گفت: در پی بازدیدهای مکرری که از شبکه جمع‌آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب بندر گناوه انجام شده، به پیشنهاد اداره محیط زیست گناوه به همراه دادستان و با حضور مدیر آبفای گناوه، بررسی میدانی صورت گرفت.
عبدالهی در ادامه گفت: با توجه به شکواییه محیط زیست در رابطه با آلودگی های زیست محیطی فاضلاب، دادستان محترم از آبفا خواست تا طی بازه زمانی یک ماهه اقدامات لازم در جهت مدیریت تصفیه‌خانه، اتصال حداکثری مناطق فاقد شبکه و الزام مالکین به اتصال فاضلاب‌های خانگی با مشاوره کارشناسان محیط زیست را انجام دهد و همچنین طرح و برنامه کوتاه مدتی جهت رفع خطرات زیست محیطی در تصفیه‌خانه تهیه و گزارش کار خود را به دادستان ارسال نمایند.
همچنین شایان ذکر است که پس از بازدید صورت گرفته از سایت پسماند و دستور دادستان به شهرداری، مقرر گردید شهرداری نسبت به مدیریت و برنامه‌ریزی کوتاه مدت تا حداکثر دو ماه در جهت رفع خطرات محیط زیست سایت پسماند با همکاری مشاوران محیط زیست اقدام نماید و نتیجه و گزارش خود را به دادستان ارائه دهند. پس از اتمام فرصت یک ماهه آبفا در موضوع فاضلاب و دو ماهه شهرداری در رابطه با سایت پسماند رای نهایی دادستانی صادر خواهد شد.
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"