آخرین اخبار استان ها

برگزاری اولین جشنواره پلاگینگ در سیاهکل

برگزاری اولین جشنواره پلاگینگ در سیاهکل

به همت مدیر و مربیان مدرسه سمای سیاهکل و با حضور پرسنل اداره وماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان ، برای اولین بار جشنواره پلاگینگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان ، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر گفت   : این جشنواره در راستای انجام فعالیت های بدنی و هچنین توسعه فرهنگ احترام به طبیعت و محیط زیست در حوزه تربیت بدنی و در سطح مدارس ، برگزار شد.
جواهر دشتی  ادامه داد در این برنامه معاون اداره نیز در خصوص اهمیت محیط زیست و حفظ آن توسط دانش آموزان مباحثی را مطرح  نمود و اشاره کرد  تمام امورات انسانها باید در راستای حفظ محیط زیست باشد . 
در ادامه از نمایشگاه کارهای دستی دانش آموزان و مربیان بازدید شد  که اشیاء دورانداختنی و غیر قابل استفاده را بازیافت نموده و به لوازم زینتی یا کاربردی تبدیل کرده بودند و همچنین پرده ای در زمینه محیط زیست طراحی و نقاشی شد. 
این گزارش می افزاید پلاگینگ ترکیبی از پیاده روی سریع و جمع کردن زباله است . که به عنوان یک فعالیت سازماندهی شده با نگاه محیط زیستی و جمع آوری زباله ها و پسماندها و همچنین به عنوان یک تمرین که شامل پیاده روی و خم شدن ، چمباتمه زدن همراه با کشش اندامهای مختلف است که از سال 2016 به دنبال نگرانی در مورد آلودگی پلاستیک در تعدادی از کشورهای توسعه یافته آغاز شد.
پلاگینگ علاوه بر ایجاد نشاط جسمی که با فعالیت ورزشی همراه است باعث زیباسازی محیط زندگی با جمع کردن زباله شده و این دو حرکت تاثیر مثبت بر روح و روان آدمی دارد.
بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"