آخرین اخبار استان ها

ایجاد مرکز مطالعات تخصصی ارس با اولویت مسائل محیط زیستی

ایجاد مرکز مطالعات تخصصی ارس با اولویت مسائل محیط زیستی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت:ایجاد یک مرکز مطالعات و پایش تخصصی ارس با اولویت محیط زیست برای استان بسیار ضروری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی : حیدر فتح  زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و هیئت همراه ایشان ضمن حضور در اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با مدیران این مجموعه به نشست و گفتگو پرداخت.

در ابتدای جلسه شهنام اشتری مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ضمن ارج نهادن به همکاری های صمیمانه اخیر مدیریت برنامه ریزی استان به جهت افزایش اعتبارات و تلاش در مسیر حرکت به سمت مدیریت سبز توضیحاتی در خصوص اجرای پروژه های عمرانی و فعالیتهای معاونت توسعه مدیریت ،حقوی و منابع انسانی اداره کل را ذکر نموده و در خصوص تامین نیروی انسانی توضیحاتی بیان کرد.

وی تاکید کرد : چارت استخدامی و تشکیلاتی حفاظت محیط زیست استان 598 نفر بوده و این در حالیست که فقط 257 نفر نیرو در اداره کل مشغول هستند که با انجام وظایف خطیر این سازمان همخوانی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از همکاری های فیمابین بیان کرد : راه برون رفت از مخاطرات محیط زیستی اجتماعی کردن مسائل آن و استفاده حداکثری از مناسبت های محیط زیستی ،برگزاری دوره های اموزشی و اطلاع رسانی در خصوص عملکردهای این مجموعه است.

وی گفت : در خصوص رودخانه ارس با ایجاد مرکز مطالعات ارس شناسی بر پایه محیط زیست و تدوین برنامه جامع با حضور آب منطقه ای استان ، حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری در معرض انقراض، ایجاد مدرسه طبیعت گردی در مسیر بین کلیبر - خداآفرین و احداث موزه تاریخ طبیعی و بانک ژن آذربایجان آماده همکاری هستیم.

فتح زاده همچنین در  زمینه تجهیز و نوسازی ساختمان اداره کل حفاظت محیط زیست استان ،داشتن برنامه راهبردی مشترک با ذکر شاخص های محیط زیستی به جهت شرایط سوق الجیشی استان و داشتن 235 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه در جهت حفظ و نگهداری گونه های گیاهی و جانوری از اولویتها ذکر کرد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی آذربایجان شرقی افزایش اعتبارات بحران در مسیر حفاظت از منابع و ثروتهای طبیعی استان در حین آتش سوزی و غیره را ضروری دانست و تاکید کرد : افزایش اعتبار برگزاری دوره های آموزشی خصوصن برای تشکلها و جوامع محلی استان بهمراه نوآوری و خلاقیت در حوزه معاونتها در جهت جلوگیری از بحرانهای محیط زیستی از ضروریات است. 

شایان ذکر است مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در پایان این نشست از نحوه اجرای پروژه های عمرانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بازدید نمودند. 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"