آخرین اخبار استان ها

چهار قبضه اسلحه شکاری و جنگی در شهرستان پاسارگاد

چهار قبضه اسلحه شکاری و جنگی در شهرستان پاسارگاد

رسول کرمی رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاسارگاد از کشف چهار قبضه اسلحه شکاری و جنگی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: این کشفیات شامل یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی مجاز ، یک قبضه اسلحه پنج تیر پران مجاز ، یک قبضه اسلحه 308 مجاز و یک قبضه اسلحه سیمینوف جنگی است.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه سلاح های یاد شده توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد کشف شده است افزود: با هماهنگی و همکاری دستگاه قضایی برای متخلفان شکار پرونده قضایی تشکیل شده است

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، کرمی به برخی از آسیب های سلاح غیر مجاز به عرصه های طبیعی هم اشاره کرد و با برشمردن آسیب های شکار و صید به طبیعت افزود: ایجاد ناامنی در زیستگاه‌ها و تحمیل استرس به وحوش که سبب اختلال در زندگی عادی حیات وحش می‌شود یکی از پیامدهای شکار است و جالب آنکه مدافعان شکار نه تنها این خسارات را نادیده می‌گیرند بلکه مدعی هستند که شکارچیان با حذف جانوران پیر و فراهم کردن امکان جفت‌گیری برای جوان‌ها گله‌ها را «هرس» می‌کنند.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: زمانی شکار راهی برای زنده ماندن بشر محسوب می‌شد اما در عصر حاضر شکار به منظور تامین خوراک غیر قابل توجیه است. تمایل به شکار تفریحی از مصادیق حیوان آزاری است و عملی خشن و غیرضروری و نوعی ناهنجاری اجتماعی به شمار می‌رود.
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"