آخرین اخبار استان ها

مهمترین مشکل ما در مناطق تحت مدیریت گیلان، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان :

مهمترین مشکل ما در مناطق تحت مدیریت گیلان، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در بازدید از اداره و پاسگاه های محیط بانی شهرستان رودبار گفت : مهمترین مشکل ما در مناطق تحت مدیریت گیلان، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات است چرا که نیروی کارآمد فعال خیلی کم داریم .

 به گزارش روابط عمومي و امور رسانه اداره کل حفاظت محيط زيست گیلان،  علی فرهی رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار گفت :  در این دیدار ابتدا گزارشی از اقدامات زیست محیطی و برنامه های کاری مجموعه توسط رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار ارائه گردید و در ادامه همکاران شهرستان نیز مشکلات کاری خود را با فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان رودررو مطرح کردند.
 وی افزود : در ادامه رامین زراعتی فرمانده یگان حفاظت محيط زيست استان گیلان ، ضمن عرض خدا قوت و خسته نباشید به محیط بانان پرتلاش شهرستان  گفت : محیط بانان پاسداران طبیعت و محیط زیست هستند، محیط بانان مردانی هستند که ساعت ها بصورت شبانه روز در دل کوه و طبیعت برای حفاظت از انفال الهی  و حیات وحش تلاش می‌کنند، آتش را خاموش می‌کنند و آبشخور حیوانات را تمیز و پر آب می‌کنند تا حیات وحش دغدغه‌ای برای تأمین آذوقه نداشته باشند.
 این مقام مسئول تصریح کرد: رودبار به لحاظ تنوع زیستگاه ها و مناطق تحت مدیریت و شکار ممنوع و موقعيت جغرافيايي و زيست محيطي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. مهمترین مشکل ما در مناطق تحت مدیریت گیلان، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات است ، چرا که نیروی کارآمد فعال خیلی کم داریم و تجهیزات، خودرویی و موتورهایی که در اختیار داریم؛ توان کامل مقابله و برابری با تجهیزات شکارچیان را ندارد. زراعتی اظهار داشت : در حال حاضر به خودروهای تندرو و موتورهایی در محیط زیست نیاز داریم که دست کم اگر بالاتر از خودرو شکارچی نیست در حد آن باشد.
فرمانده یگان حفاظت محيط زيست استان همچنین با حضور در محیط بانی داماش گفت: همه پرسنل باید با علاقه كار خود را در حوزه محيط زيست انجام دهند و کمبود ها را پوشش دهند  همچنین  در كار نظارتي خصوصاً در بخش محیط طبیعی بايد بيشتر تلاش شود و می بایست كار هاي نظارت در اين شهرستان به صورت ويژه دنبال گردد  و یگان حفاظت محیط زیست استان نیز تلاش خواهد كرد كه نيازهاي اين شهرستان برطرف شود .
در پایان نیز از محل محیط بانی در دست ساخت سی دشت رودبار ، همچنین جهت توزیع در روند و پیگیری ساخت و راه اندازی این پاسگاه بازدید بعمل آمد.
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"