آخرین اخبار استان ها

رفع تصرف ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا- لرستان

رفع تصرف ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا- لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از رفع تصرف ٣۶ هزار مترمربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه شهرستان ازنا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اعلام این خبرگفت: ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیري اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با محوریت محیط‌بانان خدوم پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و به دستور مقام محترم قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان اراضی ملی را جزو انفال و حقوق عامه مردم دانست و اظهار داشت: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است لذا این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه‌های طبیعی به ویژه عرصه‌های ملی واقع در مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال دستخوش تخریب و دست درازی افراد سودجو قرار گیرند.

لازم پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی معادل ٢۴۴۴۴ هکتار، منطقه ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه‌های نسبتاً مرتفع و دره‌های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می‌باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی‌ترین گونه‌های پستاندار این منطقه به شمار می‌روند.
 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"